9 tipů, jak napsat dech beroucí seminární práci

9 tipů, jak napsat dech beroucí seminární práci

Studijní léta jsou skvělá z mnoha důvodů. Člověk je někde na pomezí dětství a dospělosti. Má spoustu výsad ze světa dětí, např. podporu rodičů, ať už finanční nebo psychickou, lecjaké povinnosti ho nemohou ohrozit, protože nad ním rodiče drží ochranné ruce. Na druhou stranu je napůl dospělý – jedná s lidmi na různých úrovních, musí se vypořádat s mnoha nepříjemnostmi studií, učit se na zkoušky, efektivně plánovat svůj čas, chodit na přednášky, a především být cílevědomý v tom, aby dokončil, co začal.

Body k seminární práci

Když vám život plný večírků a posezení v kavárnách s ostatními studenty zkříží povinnosti, konkrétně seminárky, není nad to, postupovat dle následujících kroků:

  1. Vymyslete smysluplné téma.
  2. Přemýšlejte o tom, jakého předmětu se seminární práce týká a držte se tématu.
  3. Stanovte si, jakého cíle chcete pomocí práce dosáhnout. Kterou problematiku chcete objasnit a proč? Co tím sledujete?
  4. Naplánujte jednotlivé kapitoly tak, abyste obsáhli potřebný počet stran a abyste stihli popsat celou oblast vašeho zájmu.
  5. Zapojte do práce teoretickou i praktickou část.
  6. V teoretické části kombinujte české i zahraniční zdroje. Nebojte se hledat online články a zajímavé výzkumy z posledních let. Ale nic nekopírujte, dávejte pozor na správnost citací.
  7. V praktické části zkuste zapracovat sami v terénu a vytvořte nějaký zajímavý průzkum.
  8. Pak už stačí jen práci nechat vytisknout a svázat. S tím vám jistě pomůže nějaká tiskárna v Táboře.
  9. Práci odevzdávejte vždy v termínu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup